Verstappen propustio prvu “meč loptu”, Perez upisao drugu pobjedu u sezoni

Formula 1 02. okt 202217:12 0 komentara
REUTERS/Edgar Su

Meksički vozač u redovima Red Bulla Sergio Perez pobjednik je trke za Veliku nagradu Singapura.

Perez je slavio ispred Ferrarijevog dvojca Charlesa Leclerca i Carlosa Sainza, dok je lider šampionata i aktuelni prvak Max Verstappen završio tek kao sedmi.

Četvrto mjesto pripalo je Landu Norrisu iz McLarena, peti je njegov timski kolega Daniel Ricciardo. Iza njih je završio Lance Stroll iz Aston Martina, dok je njegov timski kolega Sebastian Vettel završio kao osmi..

Bodove su osvojili još Lewis Hamilton iz Mercedesa i Pierre Gasly iz Alpha Taurija.

Verstappen je lider u generalnom poretku sa 341 bodom, Charles Leclerc je drugi sa 237, dok je Perez treći sa 235 bodova.

Narednu šansu za titulu prvaka Nizozemac će imati na Velikoj nagradi Japana, koja je na rasporedu idučeg vikenda.