UŽIVO| Australija slavila rezultatom 75:72

Košarka 28. jun 201615:38 > 20:23
Screenshoot

Kadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine u okviru osmine finala Svjetskog prvenstva u Španiji danas igra protiv Australije.

Izabranici selektora Josipa Pandže su prolazak u naredni krug takmičenja izborili pobjedama protiv Dominikanske Republike i Južne Koreje uz poraz od Francuske, dok su igrači Australije upisali dva poraza (Kanada i Kina) i jednu pobjedu protiv Finske što im je bilo dovoljno za osminu finala SP.

Posljednja četvrtina meča

Meč je završen rezultatom 75:72 za Australiju.

Posljednji minut meča – Australija odlazi na plus pet poena prednosti, 45 sekundi do kraja.

9. minut – Džanan Musa promašuje dva slobodna bacanja, a Dragan Elkaz pogađa za Australiju uz dodatno bacanje. Rezultat 71:70 za Australiju.

8. minut – Po ko zna koji put, Džanan Musa uzima stvar u svoje ruke i trojkom vraća prednost za BiH. 66:65. Nakon toga, Australija promašuje u napadu a Sani Čampara je izborio dva slobodna bacanja.

7. minut – Čerkezović pogađa dva slobodna bacanja i smanjuje na 64:63.

6. minut – Raspucao se Dragan Elkaz u dresu Australije. Pogađa šestu trojku i dovodi Australiju na prednost od 64:61.

5. minut – Još jedan sjajan prodor Džanana Muse koji pogađa za dva poena uz dodatno slobodno bacanje. Rezultat 61:59.

4. minut – Treća vezana trojka za košarkaše Australije.  Ovaj put pogađa Dragan Elkaz i donosi prednost Australiji. Ipak, ekspresno uzvraća Čampara i izjednačava utakmicu. Rezultat 59:59.

3. minut – Nova trojka za košarkaše Australije. Rezultat 57:56.

2. minut – Australija pogađa trojku, a BiH propušta realizovati dva vezana napada. Rezultat 57:53 za BiH.

1. minut – Rezultat 55:50 za BiH.

Treća četvrtina

Rezultat na kraju trećeg perioda je glasio 52:47.

Posljednji minut trećeg perioda – Džanan Musa pogađa za dva poena uz dodatno slobodno bacanje i donosi vodstvo od 4 poena za BiH. Rezultat 50:46.

8. minut – Nova trojka Sanija Čampare. Rezultat 47:42.

7. minut – Sjajan prodor Džanana Muse koji pogađa za dva poena i dobija dodatno slobodno bacanje. Rezultat 42:38 za BiH. Australija uzvraća ekspresno i smanjuje na 42:40.

5. minut igre u trećem periodu – Obje reprezentacije su uhvatile dobar šuterski ritam. Trenutni rezultat 39:36 za BiH.

Screenshoot

3. minut – Rezultat 32:32.

1. minuta – Džanan Musa pogađa jedno od dva slobodna bacanja na otvaranju drugog poluvremena. Rezultat 31:27.

Druga četvrtina

Na odmor se odlazi rezultatom 30:27 za BiH. U timu BiH najefikasniji su bili Musa i Čampara sa po osam poena, dok je Čerkezović dodao pet skokova.

Posljednji minut drugog perioda – Izgubljena lopta za BiH, nakon toga promašaj Australije za tri poena. Lazar Mutić uspijeva izboriti faul u napadu i nova dva slobodna bacanja. Rezultat 30:27.

8. minut – Prelijepa asistencija Muse za Čamparu koji upisuje svoj osmi poen i rezultat postavlja na 28:25.

7. minut – Rezultat 26:23 za BiH. Imala je BiH šansu da poveća prednost, ali nisu realizovali kontranapad. Australija smanjuje na 26:25.

6. minuta drugog perioda – Slobodna bacanja za Džanana Musu. BiH vodi 25:23 po prvi put u meču.

5. minuta – Musa pogađa za tri poena i vraća BiH u potpunosti u igru. Rezultat 23:23. Australija traži timeout.

4. minuta – Sjajna blokada Jankovića na šutu za tri poena Australije. Potez dosadašnjeg dijela meča. Rezultat i dalje 23:20.

3. minut – Sjajna kontra naših košarkaša koju završava Janković i smanjuje na 23:20.

1.  minut druge četvrtine – Čampara otvara drugu dionicu trojkom za BiH, Dalton uzvraća u kontri za Australiju. Rezultat 23:18.

Prva dionica meča završena je rezultatom 21:15 za Australiju.

10. minut prve četvrtine – Igra se posljednja minuta prvog dijela. Ponovo Mirković u glavnoj ulozi, postiže poene nakon asistencije Jankovića. Rezultat 20:13.

Screenshoot

9. minuta prve četvrtine – Blokada Mirkovića, nakon koje Musa trči kontru i promašuje za dva poena. Nakon dobrog ofanzivnog skoka, Mirković hvata loptu ali pravi grešku u koracima. Rezultat ostaje 18:11.

8. minuta prve četvrtine – Asistencija Vedrana Mirkovića za Čerkezovića i rezultat je 16:11. Australijanci pogađaju ekspresno i vraćaju na 18:11.

7. minuta prve četvrtine – Selektor Josip Pandža traži time out za našu reprezentaciju pri rezultatu 16:9 za Australiju.

Prve dvije minute meča bolje je otvorila selekcija Australija koja je povela sa 6:0. Ipak izabranici Josipa Pandže se brzo vraćaju u igru i smanjuju na 11:7.