Utakmica za plasman: BiH pomela Tajvan, 50 poena Muse

Košarka 29. jun 201618:07 > 20:00
FIBA

Kadetska košarkaška reprezentacija BiH danas je savladala Tajvan rezultatom 105 - 75 u borbi za plasman od 9. do 16. mjesta na SP u košarci u Španiji.

Nakon prve četvrtine, reztultat je 21:15 za reprezentaciju BiH.

Tajvan je parirao našim košarkašima, ali ipak je kvalitet BiH neupitan u odnosu na protivnika.

U drugoj četvrtini, apsolutna dominacija BiH. Musa je za poluvrijeme postigao 16 poena, dok je kod Tajvana najefikasniji bio Lin.

Rezultat nakon poluvremena: 44 – 26.

Treći period je protekao u istom ritmu kao i prethodni.

Košarkaši BiH su održavali prednost od dvadesetak koševa i kontrolisali tok meča. Ovaj period meča završen je 22-19 u korist BiH.

Konačan rezultat na kraju bio je 105:75, a najefikasniji u redovima BiH standardno bio je Džanan Musa sa nevjerovatnih 50 poena, dok je T.Lin zabio 27 za Tajvan.

Screenshot / FIBA

Podsjećamo, BiH je jučerašnjim porazom od Australije ispala iz borbe za ozbiljniji učinak na SP-u, a utakmica protiv Tajvana bila je za plasman od devetog do 16. mjesta.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook.