Vi ste ponos BiH: Zlatni kadeti osvojili deveto mjesto na SP

Košarka 02. jul 201618:17 > 18:33
FIBA

Kadetska košarkaška reprezentacija BiH osvojila je deveto mjesto na Svjetskom prvenstvu u Španiji.

FIBA

Izabranici selektora Josipa Pandže savladali su danas Kinu rezultatom 88:84 čime su završili svoj nastup na smotri najboljih mladih košarkaških selekcija svijeta. Kapiten Džanan Musa je i ovaj put vodio reprezentaciju do još jedne pobjede sa 33 poena i devet skokova.

Prva dionica meča je završena rezultatom 28:18, a u drugoj su naši momci bili bolji rezultatom 21:16. Na poluvremenu je prednost iznosila petnaest poena, a rezultat je glasio 49:34.

Treća dionica je donijela odličnu igru Kine. Dobili su je rezultatom 28:12 i na ulasku u posljednjih deset minuta su imali poen prednosti.

Ipak, izabranici selektora Josipa Pandže su u posljednjih deset minuta uspjeli nadoknaditi rezultatski zaostatak i doći do pobjede koja je donijela plasman na devetu poziciju na Svjetskom prvenstvu.

Najefikasniji igrač u redovima naše reprezentacije je bio kapiten Džanan Musa sa 33 poena, 9 skokova i 4 asistencije, dok je Sani Čampara ubacio 19 poena i dodao 5 asistencija. Chen je na drugoj strani bio najbolji sa 27 ubačenih poena.

Bh. zlatni momci još jednom su našu zemlju predstavili u najboljem svjetlu i pokazali da je budućnost bh. reprezentativne košarke itekako svijetla.

Ubiilježili su pet pobjeda, protiv Dominikanske Republike dva puta, Južne Koreje, Tajpeja i Kine. Upisali su dva poraza, od Francuske i Australije.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook.