Košarkaši Srbije izbacili Hrvatsku sa OI u Riju

Košarka 18. aug 201607:31 > 07:37
Reuters

Hrvatski košarkaši nisu se uspjeli plasirati u polufinale olimpijskog turnira u Rio de Janeiru, oni su u dramatičnom četvrtfinalu izgubili od Srbije sa 83-86 (19-20, 19-13, 14-34, 31-20).

Hrvatski igrači sjajno su odigrali prvo poluvrijeme, pogotovo u obrani, ali su posustali u nastavku. U posljednjih 10 minuta uspjeli su nadoknaditi zaostatak od 14 koševa, ali u samoj završnici ipak nisu uspjeli doći do pobjede.

Bojan Bogdanović ponovno je bio najbolji kod Hrvatske sa 28 koševa, Mario Hezonja je dodao 16, dok je kod Srbije najbolji bio Bogdan Bogdanović sa 18 ubačaja.

Hrvatskoj će tako i dalje jedina košarkaška medalja ostati srebro iz Barcelone 1992. Ovo je treći poraz u četvrtfinalu, nakon Australije u Atlanti 1996. i Španjolske u Pekingu 2008.

Srbija će u polufinalu u petak igrati protiv Australije, dok će u drugom polufinalu igrati SAD – Španjolska. Bit će to repriza posljednja dva olimpijska finala.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook.