Bosna Royal Jelly do trijumfa protiv Širokog na Pecari

Košarka 25. feb 201720:12 > 20:13
Facebook/KK Bosna Royal

Košarkaši sarajevske Bosne Royal Jelly su savladali domaći Široki u meču Prvenstva Bosne i Hercegovine rezultatom 81:75. Sarajevski košarkaši su bili bolji tokom cijelog meča i na kraju upisali zasluženi trijumf. Prva četvrtina je počela dobro po 'Studente', jer su sa par vezanih trica Dragičevića, Đorđevića i Delalića došli do prednosti.

No, Široki se vratio i dobio prvu četvrtinu igre rezultatom 27:24.

Ipak, Bosna Royal Jelly je bila bolja u drugoj četvrtini rezultatom 15:11 i imala prednost od pola koša na poluvremenu (39:38). Najbolji igrači gostujućeg tima su bili Vladimir Đorđević i Haris Delalić koji su već na poluvremenu meča imali po deset ubačenih poena.

Gdje su stali u prvom, odmah su nastavili u drugom poluvremenu. Ubacili su po jednu tricu i tada se činilo se da se gosti polako odvajaju na sigurnu prednost. Ipak, domaći tim predvođen mladim Mateom Čolakom se nije predavao i držao se dobro. Bosna Royal Jelly se sjajnim asistencijama Gorana Ikonića uspjela odvojiti na 68:62, ali Čolak sa dvije uzastopne trice vraća stvari na početak i rezultat je glasio 68:68. Prisustvo Delalića, Ikonića i Šturanovića u napadu u posljednjoj četvrtini je bilo ključno za goste. Vezali su par odličnih napada i tada već riješili meč.

Haris Delalić je odigrao sjajan meč i ubacio je 20 poena i imao 9 skokova. Goran Ikonić i Vladimir Đorđević su ubacili po 15 poena, a Ikonić je imao 7 asistencija, a Đorđević 7 skokova. Maksim Šturanović je dodao 12 poena i 10 skokova. Mateo Čolak je imao sjajan učinak na drugoj strani sa 23 ubačena poena, dok je Franko Kaštropil imao double-double učinak sa 19 poena i 13 skokova.

Široki je ovim porazom izgubio sve šanse za plasman u Ligu za prvaka, dok je Bosna Royal Jelly samo potvrdila prvu poziciju. Završen je još jedan meč ovog kola, a Bošnjak je na domaćem parketu u Hadžićima savladao Građanski rezultatom 85:82 tricom Adija Sarajlića.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.