Dario Šarić postavio novi rekord karijere

Košarka 13. mar 201708:56 > 08:58
Reuters/ Bill Streicher-USA TODAY Sports

Košarkaši Philadelphije su savladali Los Angeles Lakerse u Staples Centru rezultatom 118:116, a na ovom meču je briljirao reprezentativac Hrvatske Dario Šarić. Šarić je protiv slavnih Lakersa ubacio 29 poena, imao 7 skokova i 5 asistencija, te 2 ukradene lopte za 35 minuta koliko je proveo na terenu.

Bila je ovo najbolja noć u karijeri za bivšeg igrača Zagreba, Cibone i Anadolu Efesa. Sixersi su dobili prvu četvrtinu meča rezultatom 32:27, a u drugoj su Lakersi bili bolji rezultatom 38:33. Na poluvremenu je rezultat bio poravnat, a glasio je 65:65.

Philadelphia dobija treću četvrtinu meča rezultatom 28:20 i na ulasku u posljednjih dvanaest minuta su imali prednost od osam poena. Do kraja je viđena borba, ali su gosti ipak na kraju uspjeli doći do trijumfa. Osim Šarića, najbolju partiju je pružio Jahlil Okafor koji je ubacio 23 poena, a na drugoj strani je najbolju partiju upisao Julius Randle sa 21 poenom i 12 skokova.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.