Rusi posljednji četvrtfinalisti, poznati svi parovi

Košarka 10. sep 201723:56 > 23:58
Noah Graham/NBAE via Getty Images

Ruska košarskaška reprezentacija posljednji je četvrtfinalist Evropskog prvenstva u košarci nakon što je porazila Hrvatsku rezultatom 101:78 (25:23, 21:19, 26:15, 21:29).

U četvrtom, ujedno i posljednjem meču današnjeg programa Eurobasketa koji je odigran dvorani “Sinan Erdem” u Istanbulu, ruski košarkaši odnijeli su ubjedljivu pobjedu, plasiravši se u četvrtfinale u kojem će u srijedu igrati protiv Grčke.

Izabranici Aleksandra Petrovića su bili ravnopravni protivnik do kraja prvog poluvremena, ali su Rusi u nastavku meča potpuno preuzeli inicijativu i kontrolisali igru do kraja meča.

Prvu četvrtinu Rusi su zaključili vodstvom od 25:23, a na odmor se otišlo s prednošću Rusije 46:42.

Ruski reprezentativci bolje su otvarili i treću četvrtinu, a uoči posljednje četvrtine poveli su na plus 15 (72:57).

Po otvaranju posljednje četvrtine reprezentacija Rusije ostvarila je prednost od plus 20 koju je uspjela sačuvati do kraja meča.

Nakon ovog susreta poznati su svi parovi četvrtfinala Evropskog prvenstva. U utorak za polufinale igraju Njemačka i Španija te Slovenija i Latvija, a drugi četvrtfinalni par u srijedu čine Italija i Srbija.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mrežaTwitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.