Zapad bolji od Istoka, oboren rekord broja postignutih poena

Košarka 16. feb 201509:21 > 09:33
Reuters

Ekipa Zapada pobijedila je tim Istoka sa 163-158 u nedjeljnoj NBA All-Star utakmici u rasprodanom Madison Square Gardenu u New Yorku, uz 41 poen najboljeg igrača utakmice Russella Westbrooka.

Munjeviti bek Oklahoma City Thundera Russell Westbrook bio je u briljantnom izdanju u noći s nedjelje na ponedjeljak u Madison Square Gardenu i približio se na samo jedan poen od All-Star rekorda Wilta Chamberlaina koji je 1962. postigao 42 koša.

Westbrook je veći dio utakmice proveo u zraku i većinu od 41 poena postigao atraktivnim zakucavanjima. Već u prvom poluvremenu je nagovijestio svoju veliku večer kad je za samo 11 minuta postigao 27 koševa, što je novi All-Star rekord za jedno poluvrijeme.

Osjećam se blagoslovljeno pokraj svih tih velikih igrača. Odmah sam pogodio nekoliko šuteva i ostao agresivan do kraja“, izjavio je nakon svoje sjajne predstave Russell Westbrook koji je utakmicu završio sa šutom 16/28 iz igre, uz pogođenih pet trica te potpuno zasluženo odnio nagradu za najkorisnijeg igrača utakmice.

Već sam početak dvoboja u Madison Square Gardenu ostat će zapisan u historiji, jer se prvi put dogodilo da se pri podbacivanju lopte za prvi napad na All-Star utakmici bore braća. Naime, za Istok je u početnoj petorci na centarskoj poziciji bio Pau Gasol, a za Zapad je u istoj ulozi bio njegov mlađi brat Marc, obojica španski reprezentativci. Stariji brat je odnio pobjedu u podbacivanju, ali se mlađi brat sa svojim saigračima veselio na kraju utakmice.

Reuters

U atraktivnom takmičenju, igrači s obje strane sudjelovali su u postavljanju još jednog rekorda, onog po ukupnom broju postignutih koševa. Igrači Zapada i Istoka zajedno su ubacili 321 koš, što je najviše u historiji All-Star utakmica.

Uz Westbrooka, kod pobjednika je zvijezda Houstona i najbolji strijelac NBA lige James Harden postigao 29 koševa, uz osam skokova i isto toliko asistencija. Pobjednik natjecanja u pogađanju trica, Stephen Curry iz Golden Statea, dvoboj je završio s 15 poena i devet skokova, dok je Chris Paul iz LA Clippersa uz 12 koševa imao i 15 asistencija.

Gubitničku ekipu e s 30 koševa predvodio LeBron James. Zvijezdi Clevelanda nedostajala su još samo dva poena da prestigne rekordera Kobeja Bryanta po ukupnom broju postignutih koševa (280) na All-Star
utakmicama. Kyle Korver iz Atlante stigao je do 21 poena pogodivši sedam trica, a bek Washingtona John Wall zaustavio se na 19 koševa.

Bila je to treća pobjeda Zapada u posljednja četiri All-Star dvoboja, ali u ukupnom omjeru Istok i dalje vodi s 37-27. Za ovu pobjedu svaki je od igrača pobjedničke momčadi zaradio 50.000 američkih dolara, dvostruko više od poraženih.