Igokea osvojila trofej pobjednika Kupa BiH u košarci

Košarka 21. feb 201518:42 > 18:47
Facebook

Košarkaši Igokee pobjednici su Kupa Bosne i Hercegovine za sezonu 2014./2015.

Igokea je u finalu završnog turnira u Sarajevu pobijedila branitelja naslova Široki sa 73:58 (20:12, 20:10, 19:24, 14:12). Aleksandrovčani su se tako revanširali Širokobriježanima za poraz u prošlosezonskom finalu te treći put došli do titule u Kupu BiH.

Igokea je nakon dvije ubjedljive pobjede, juče protiv Zrinjskog i danas protiv Širokog, dokazala da će i ove sezone biti prvi favorit za naslov prvaka BiH.

Od početka utakmice ekipa iz Laktaša diktirala je tempo, a pitanje pobjednika praktično je odlučila već nakon 13 minuta kada je imala prednosti od 16 poena, a na kraju poluvremena 18 poena.

Dominacije Igokee nastavljena je i početkom trećeg periodu, kada izabranici Željka Lukajića dolaze do 24 poena prednosti. Ipak, Širokobriježani su u nastavku uspjeli serijom od 18:4 minutu prije kraja treće četvrtine smanjili zaostatak na svega deset poena.

No, Igokei su dvije minute u posljednjem periodu bile dovoljne da vrate prednost od 19 poena i susret mirno privedu kraju.

Najefikasniji u redovima Igokee bili su Brady Thomas Heslip sa 26 i Marko Čakarević sa 14 poena, dok su Široki predvodili Andrija Ćorić i Josip Bilinovac sa po 13 poena.