Sudije bježale u svlačionicu, "Pionir" pao pred Pulenom

Košarka 22. dec 201821:09 > 21:11
KK Partizan NIS

Košarkaši Partizana doživjeli su šesti poraz u ABA ligi, pošto je bolja od njih u Beogradu u derbiju 12. kola bila Cedevita sa 76:71.

Duel su obilježile i neprijatne scene na dvadesetak sekundi do kraja, pri vođstvu gostiju 74:68, kad je veliki broj predmeta sa tribina krcate dvorane “Aleksandar Nikolić” poletio ka sudijama Puklu, Peteku i Nedoviću, a jedan od njih pogodio je centra gostiju Andriju Stipanovića u glavu.

Sudije su zbog toga otišle u svlačionicu i ostale tamo određeni period, da bi se poslije 20 minuta prekida vratile kako bi meč bio priveden kraju.

Kad je u pitanju rezultat, ključni momenti duela viđeni su u posljednjem minutu, kad je Pejdž pri vođstvu Vitamina 71:68 promašio polaganje poslije ukradene lopte, a na drugoj strani Edo Murić pogodio za tri za velikih 74:68.

Prva dIonica je bila ujednačena, ekipe su se smjenjivale u vođstvu, da bi Cedevita uspostavila kontrolu nad utakmicom sredinom druge dionice i serijom 8:0 stekla 12 poena prednosti (37:25). Ista razlika bila je i na poluvremenu (42:30).

U trećem kvartalu, crno-bijeli su uspjeli da se vrate u duel i prepolove zaostatak, da bi na startu poslednjih 10 minuta prišli na minus 1 (60:59).

Uslijedio je odgovor gostiju, koji su sa pet poena u nizu otišli na +6, ali je Partizan uspio da uvede meč u neizvjesnu završnicu. Tamo, ipak, nije imao snage za potpuni preokret, pa bodovi odlaze u glavni grad Hrvatske.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Džejkob Pulen sa 19 poena (5/9 za tri), Džastin Kobs i Edo Murić su dodali po 13, a Stipanović 12, uz 11 skokova.

Kod Partizana, Markus Pejdž je ubacio 14 poena, uz pet asistencija, a Novica Veličković i Džok Lendejl po 12.

Taj poraz je zakomplikovao nastavak sezone Partizanu, koji sad ostaje na petom mjestu sa dva poraza više od trećeplasirane Cedevite i četvrte Mege, koja tek treba da igra meč 12. kola.