Warriorsi izjednačili, "loša" partija Jamesa

Košarka 12. jun 201508:02 > 09:32
Getty

Golden State Warriorsi vratili su prednost domaćeg terena u finalu NBA play offa pobijedivši u Clevelandu 103:82.

Tim iz Kalifornije vodio je od početka do kraja meča i izjednačio na 2-2, prije nego što se serija u nedjelju preseli u Oakland.

Tokom sezone Warriorsi su u 57 mečeva dostizali prednost od 15 poena i nijednom je nisu ispustili.

Iako su ključni igrači Steph Curry i Klay Thompson igrali ispod očekivanja, gosti su u meč ušli mnogo čvršće i odlučnije, snažno ulazeći u duele i faulove, na šta domaćin nije imao odgovor. Od starta Golden State je zaigrao sa nižom petorkom i brži ritam je donio rezultat.

Cleveland je počeo da trpi očigledne posljedice izuzetno kratke klupe, jer ni u jednoj utakmici serije nije koristio više od osam igrača, pa je u posljednjih 15 minuta meča gotovo kompletan njihov tim izgledao kao da jedva stoji na nogama.

Srećna okolnost za Cavse je što Lebron James nije prošao sa težim posljedicama kada ga je pod košem Andrew Bogut odgurnuo u aut (Bogut manje od 3 minuta u igri, 3 faula), a on u punoj brzini glavom udario u kameru. Prva zvijezda lige zaradila je dvije ozbiljne rasekotine, ali je mogla da nastavi meč, doduše daleko ispod dosadašnjeg nivoa.

Golden State se već u drugoj četvrtini odlijepio najprije na dvocifrenu razliku, pa zatim i na magičnih 15 poena. Iako je izgledalo da će Warriorsi doći do lagane pobede, Cleveland je uspio da korak po korak istopi razliku i početkom završne četvrtine dođe na jedan posjed razlike.

Međutim, snaga im je u tom periodu potpuno ponestala, posebno Dellavedovi, kojeg već neko vreme muče grčevi u obe noge, pa su jednom trojkom i sa 2 lagane kontre Warriorsi otišli na dvocifrenu razliku, poslije čega je meč izgubio tenziju i gosti su ga mirno priveli kraju. U samom finišu oba tima izvela su na teren rezerve.

Andre Iguodala je još jednom bio ključni igrač svog tima, sada i statistički (22 poena, 8 skokova), a Draymond Green je odigrao najbolji meč u seriji – 17 poena. 7 skokova, 6 asistencija, 2 ukradene lopte.

Curry je meč završio sa 22 poena, uključujući i 4 bitne trojke (2 na startu meča i jednu u trenutku kad su Cavsi prišli na minus 3), a Thompson samo 9 poena.

Timofej Mozgov odigrao je jednu od najboljih utakmica karijere sa 28 poena i 10 skokova. Rus je od početka predvodio svoju ekipu, a u posljednjoj četvrtini je bukvalno bio jedino pravo rješenje Cavsa u napadu.

Lebron je bio daleko od prosjeka iz prva tri meča (41p), sa 20 poena, 12 skokova i 8 asistencija.