Nurkić upisao fantastičnu partiju protiv Washington Wizardsa

Košarka 13. mar 201609:26 > 09:27
Facebook

Košarkaši Denver Nuggetsa su savladali Washington Wizardse rezultatom 116:100, a Jusuf Nurkić je na ovom meču odigrao sjajno.

U proteklom periodu je imao dosta problema sa povredom, ali sinoć je zasijao u punom svjetlu. Imao je 17 poena, 4 skoka, 3 blokade, 1 asistenciju i to sve za nešto manje od 18 minuta koliko je proveo na terenu.

Denver je dobio prvu četvrtinu igre rezultatom 27:23, a u drugoj su bili bolji gosti koji su je dobili rezultatom 27:25. Washington je odigrao odlično u trećoj četvrtini igre koju dobijaju rezultatom 33:23 i na ulasku u posljednjih dvanaest minuta su imali višak od osam poena.

Uslijedio je uraganski period Nuggetsa. Dobili su posljednju dionicu igre sa čak 41:17 i na taj način porazili Wizardse. Harris i Arthur su kod Nuggetsa ubacili po 17 poena, dok je na drugoj strani najbolju partiju upisao Jr. Porter sa 23 ubačena poena.