Oklahoma na megdan Golden Stateu

Košarka 13. maj 201608:47 > 08:55
Reuters

Košarkaši Oklahome plasirali su se prošle noći u finale Zapadne konferencije NBA lige, pošto su eliminisali San Antonio sa 4:2 u pobjedama.

U šestoj utakmici polufinalne serije Oklahoma je na svom terenu slavila sa 113:99.

Oklahoma će u finalu Zapada igrati protiv Golden Statea, a ta serije počinje u noći između ponedjeljka i utorka.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Kevin Durant sa 37 poena, Russell Westbrook je ubacio 28, a Steven Adams 15.

U redovima San Antonija najbolji je bio Kawhi Leonard sa 22 poena, a Tim Duncan je postigao 19.

Oklahoma je loše počela ovu polufinalnu seriju, pošto je u prvom meču izgubila sa 124:92, ali je ekipa Billyja Donovana, ipak, slavila na kraju.

“Tu prvu utakmicu smo odmah zaboravili. Nakon toga smo imali drugačiji pristup, znali smo šta treba da uradimo kako bismo pobijedili u seriji. Oni su sjajan tim, dobijaju više od deset godina u istom ritmu. Ponosan sam na svoje momke”, rekao je Westbrook poslije šeste utakmice.

Oklahoma je kontrolisala šesti meč od početka do kraja, u drugoj četvrtini već je imala prednost od 47:29, da bi na kraju prvog poluvremena vodila sa 55:31.

Kako je ekipa San Antonija igrala u prvom poluvremenu, u kome su postigla samo 31 poen, najbolje svjedoči podatak da im je to bilo najslabije poluvreme ove sezone.

Spursi su u finišu utakmice prišli na 11 poena razlike, ali to je bilo sve što su uspjeli da urade.

Pred Oklahomom je sada novi zadatak i jak protivnik – aktuelni šampion, ekipa Golden Statea.

“Golden State je veliki tim. Bit će to veliki izazov. Imamo malo vremena da se pripremimo za tu seriju, ali sada treba samo da uživamo jer smo izborili još utakmica”, rekao je Donovan.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook.