Barcelona srušila Reala u košarkaškom El Clasicu

Košarka 02. jan 202323:10 0 komentara
Barcelona Basket

Barcelona je u košarkaškom El Clasicu savladala Real Madrida rezultatom 87:78 i iz Madrida odnijela vrijednu pobjedu.

Barcelona je u prvoj četvrtini vodila gotovo svih 10 minuta. Blancosi su u tom periodu imali vodstvo samo jednom, kada je bilo 14:12.

U drugoj dionici Real je, nošen Tavaresom i Musom, stizao prednost Blaugrane, koja je iznosila i do sedam poena prednosti. Ipak, pred kraj poluvremena Musa i kompanija su anulirali prednost Barcelone, a sa zvukom sirene otišli na odmor sa dva poena prednosti, zahvaljujući trojki koju je sa pola terena ubacio Sergio Llull.

Barcelona je u drugo poluvrijeme ušla bolje, serijom 7-0, al je Real zatim odgovorio kontra serijom 11-2 i vratio prednost od 3 poena (55:52).

Barca je u trećoj dionci igrala bolje, što se na kraju odrazilo na rezultatu. U posljednju četvrtinu se ušlo sa prednošću Barce 62:57. Kako se cijeli meč igrao u serijama, tako je Real uspio sustići Barcelonu, pa je Blaugrana svojom serijom, pobjegla ponovo na plus šest poena (68:62), ali ovaj put nije bilo povratka. Zahvaljujući Coryju Higginsu koji je odigrao odličnu posljednju četvrtinu, Barcelona je na kraju slavila rezultatom 87:78.

Najbolji pojedinac u pobjedničkom timu bio je Laprovittola sa 19 poena. Argentinac je tome dodao i 6 asistencija. Higgins je imao 18 poena, dok je Mirotić skupio 12.

U ekipi Reala najraspoloženiji je bio Tavares sa 19 poena  11 skokova, a Džanan Musa je skupio 14, uz jedan skok i dvije asistencije.

Barca je sada stigla Reala na vrhu tabele ACB lige. Oba tima imaju 11 pobjeda i 3 poraza.