BiH porazila samu sebe protiv Francuske

Košarka 06. sep 202216:20 10 komentara
F.Z./N1

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je Francusku rezultatom 81:68 u utakmici koja je više bila rovovska bitka, nego košarkaški meč.

Prvo poluvrijeme

U prvoj četvrtini snage su bile dosta izjednačene, a naša selekcija imala je do četiri poena prednosti nad Francuzima. S druge strane Francuska je znala vodidi sa tri poena razlike. U ovoj četvrtini Roberson i Halilović su se istakli u reprezentaciji Bosne i Hercegovine. Prvu četvrtinu obilježio je dosta veliki broj grešaka sa obje strane, te je prvih deset minuta završeno je neriješeno 19:19.

U drugoj dionici, naša reprezentacija nastavila je sa greškama pod pritiskom brze i snažne odbrane Francuza, ali nikada nismo gubili priključak za Trikolorima. Sve do kraja prvog poluvremena Francuzi nisu uspijevali da se odvoje na veću razliku, ali zahvaljujući našoj nepreciznosti i donekle nervozi, Francuska je na odmor otišla sa dvocifrenom razlikom. Bilo je 44:34.

Bosnia and Herzegowina France EEurobasket Bosnia and Herzegowina France EEurobasket
F.Z./N1
F.Z./N1
N1/F.Z.
F.Z./N1
F.Z./N1
Bosnia and Herzegowina France Eurobasket Bosnia and Herzegowina France Eurobasket
N1 / F.Z.
Francuska BiH Eurobasket Bosnia And Herzegowina Francuska BiH Eurobasket Bosnia And Herzegowina

Drugo poluvrijeme

Na početku treće četcvrtine Francuzi su krenuli loše, ali nismo do kraja uspjeli iskoristiti greške naših protivnika. Za četiri minute drugog poluvremena nismo se uspjeli značajnije rezultatski približiti. Razlika od 10 poena je ostala do sredine treće dionice (50:40), a reprezentacija naše zemlje nije uspijevala ući u ritam koji bi nam dozvolio da se u potpunosti vratimo u egal. I u ovoj dionici obje ekipe su gubile mnogo lopti, a sredinom treće četvrtine BiH je imala 15, a Francuska 12 izgubljenih lopti. Tek je naša selekcija krajem treće dionice uspjela da se konsoliduje i smanji zaostatak na dva poena, bilo je 52:50, za Francuze.

Četvrtu dionicu otvorili smo trojkom Robersona i prvi put od prve četvrtine prešli u vodstvo 53:52, ali Francuska nam nije dozvolila da se rezultatski odvojimo na značajniju razliku. Štaviše, na 5:30 do kraja ponovo su preuzeli vodstvo, bilo je 64:61.

Francuzi su se u haotičnom finišu Francuska se bolje snašla i iskoristila promašaje naših reprezentativaca, te na kraju slavila sa 81:68.

U redovima Bosne i Hercegovine najefikasniji su bili Halilović sa 14 poena i pet skokova, Nurkić je imao 14 i 10 skokova, dok je Roberson imao 13 ubačaja. Kod Francuske najbolji igrač bio je Fournier sa 14 poena

Košarkaši Bosne i Hercegovine sutra u 14:30h igraju posljednju utakmicu grupne faze Evropskog prvenstva u košarci, a naši protivnici bit će selekcija Litvanije.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad