Bitan trijumf Orlanda na gostovanju Hornetsima

Košarka 05. feb 202321:53 0 komentara
Sam Sharpe-USA TODAY Sports

U Charlotteu je igran derbi začelja, a domaćin je poražen od Orlando Magica – 119:113 (28:37, 34:21, 28:27, 29:28).

Bila je ovo vrlo bitna pobjeda za Orlando, koji je sačuvao kakvu-takvu nadu da može u play-inn, sada na tabeli Istočne konferencije NBA lige zaostaje tri trijumfa za ekipama koje su u toj zoni, Chicagom i Indianom.

Charlotte je odigrao vrlo dobru prvu četvrtinu, u kojoj je stekao i devet poena prednosti (37:28). Ipak, do odlaska na poluvrijeme gosti su preuzeli kontrolu meča, na pauzi su oni bili tim koji je vodio (62:58).

U čitavom trećem kvartalu gosti su imali prednost, ali je Charlotte imao snage da preokrene, posljednji put domaćin je vodio sa 97:96. Orlando je tada pokazao da je ipak kvalitetniji tim, odigrao je sjajnu završnicu za vrlo važnu pobjedu.

Dvojica igrača gostujuće ekipe imala su double-double učinak, Italijan Banchero je ubacio 22 poena, uz deset skokova i pet skokova, Carter je imao 20 poena, 12 skokova i tri asistencije. Kod domaćih, LaMelo Ball je bio najefikansiji sa 33 poena, 24 je ubacio Rozier.