Blokada Holidaya za trijumf Bucksa

Košarka 12. maj 202211:20 0 komentara
David Butler II-USA TODAY Sports

Milwaukee Bucksi su dobili peti meč serije 110:107, zahvaljujući sjajnog igri u odbrani u finišu Jruea Holidaya i sada vode 3:2 protiv Bostona u polufinalu Istoka.

Sjajna utakmica viđena je u Bostonu. Domaći Celticsi su u prve tri trećine kontrolisali dešavanja na terenu. Tatum i Brown nosili su ih do plus devet uoči posljednje dionice.

U jednom trenutku na startu posljednje četvrtine prednost je narasla na plus 14 i djelovalo je da će Boston doći na pobjedu do okončanja serije protiv aktuelnih šampiona.

Međutim, pri rezultatu 105:99 na minut i 40 sekundi prije kraja, trojke pogađaju prvo Antetokounmpo, a posle njega i Holiday za potpuni egal. Tatum je sa penala Boston odveo na plus dva 107:105. U narednom napadu Giannis ubacuje jedno slobodno bacanje. Kada je promašio drugo loptu je u napadu uhvatio Portis i pogodio za 108:107 za Buckse.

U narednom napadu dogodio se odlučujući trenutak. Smart se podigao na šut na osam sekundi prije kraja, a blokirao ga je Holiday. Bucksi su došli do lopte, a slobodna bacanja je sigurno realizovao Counnaughton za konačan skor. Smart je ponovo krenuo u napad, ali mu je Holiday ukrao loptu za veliko slavlje Milwaukee.

Antetokounmpo je meč završio sa 40 poena, 11 skokova i tri asistencije, a junak Jrue Holiday je imao 24 poena, i po osam skokova i asistencija. Portis je upisao 14 poena i 15 skokova.

U redovima Celticsa najbolji je Tatum sa 34 poena, šest skokova i četiri asistencije, dok je Brown dodao 26 poena, osam uhvaćenih lopti i šest uspješnih dodavanja.

Šesta možda i odlučujuća utakmica igra se u noći između petka i subote od 1. 30 u Milwaukeeju.