Bobi popravljao koš, Luka upisao novi triple-double

Košarka 05. feb 202212:07 > 12:07 0 komentara
Kevin Jairaj-USA TODAY Sports

Utakmica Dalsasa i Philadelphije na samom početku bila je prekinuta na tačno 43 minuta zakašnjenja jer je na jednom od koševa morao da bude zamijenjen kompletan obruč.

Dallas je slavio rezultatom 107:98, ali nije sve (tehnički) išlo glatko za Mavercikse.

Boban Marjanović pokušao je sve, ali nije bilo dovoljno.

Tek što je utakmica počela, nakon jedna trojke Luke Dončića bilo je jasno da nešto nije kako treba. Slovenac je odmah ukazao na to i sudijama, a Marjanović je pokazao svu svoju visinu i pokušao da popravi obruč. Gotovo da nije morao ni da skoči.

Ali, to nije bilo dovoljno pa je meč prekinut kako bi koš bio popravljen, a obruč zamenjen. Rezevrna konstrukcija se pokazala kao nešto niža od propisanog pa je cijeli proces potrajao 43 minuta.

Kada je meč konačno nastavljen, domaće je novim triple-doubleom do pobjede nosio Luka Dončić koji je meč završio sa 33 poena, 15 asistencija i 13 skokova, a imao je i dve ukradene lopte. Dončiću je ovo 44. triple-double u karijeri. Imao je i nekoliko fantastičnih zakucavanja u trećoj dionici.

Meč je prelomljen u potpunosti u trećoj deonici u kojoj su Mavericksi napravili seriju 13.3 i sveli 76erse na samo 15 poena.

Reggie Bullock dodao je za pobjednički tim 20 poena, Jalen Brunson stao je na 19. Boban Marjanović je imao nešto više od dva minuta na parketu, postigao je dva poena.

Sa druge strane, Joel Embiid postigao je 27 poena uz 13 skokova, Tyrese Maxey dodao je 18, ali je serija od pet vezanih pobjeda za Philadelphiju prekinuta.