Booker slomio Chicago, Toronto nastavio niz

Košarka 08. feb 202208:23 0 komentara
Kamil Krzaczynski-USA TODAY Sports

Zahvaljujući sjajnom Devinu Bookeru, Phoenix Sunsi su savladali Chicago na gostovanju 127:124 u derbiju večeri u NBA karavanu i potvrdili status trenutno najbolje ekipe.

Meč je tim iz Arizone prelomio u prvom poluvremenu nakon koga su imali čak 18 poena prednosti. Bullsi su u posljednjoj dionici uspjeli velikom serijom da smanje minus na samo tri poena, ali nisu uspjeli da ugroze pobjedu Phoenixa.

Pomenuti Booker je za skoro 38 minuta ubacio 38 poena uz četiri skoka i pet asistencija. Odličan je bio i veteran Chris Paul sa 19 poena i 11 asistencija. Centar McGee je upisao 16 poena i osam skokova.

U redovima Chicaga je blistao tandem De Rozan – LaVine. De Rozan je brojao do 38, a LaVine do 32 poena. Nikola Vučević je posle nekoliko vrhunskih izdanja bio nešto lošiji protiv Phoenixa. Imao je 13 poena uz šut iz igre šest od 15 i 12 skokova.

Phoenix je trenutno ubjedljivo najbolji tim u ligi sa skorom 43:10. Chicago je četvrti tim Istoka sa učinkom od 33 trijumfa i 21 poraza.

Golden State nije imao mnogo problema protiv Oklahome. Ratnici su slavili u gostima 110:98, a najefikasniji je bio Klay Thompson sa 21 poenom, dok je Steph Curry flertovao sa triple doubleom sa 18 poena, devet skokova i deset asistencija. Najbolji u Thunderima bio je Dort sa 26 poena.

Odličnu seriju nastavio je Toronto. Šampioni iz 2019. godine vezali su šesti trijumf pobjedom protiv Charlottea u gostima 116:101. Blistali su Pasqal Siakama sa double-double učinkom od 24 poena i 11 skokova, a isti broj poena upisao je i Trent. U redovima Hornetsa istakao se Bridges sa 26 poena.

Donovan Mitchell sa 32 i Bojan Bogdanović sa 20 poena nosili su Utah do preokreta u meču protiv New York Knicksa u poslednjoj dionici. Jazzeri su slavili 113:104, a posljednjih 12 minuta su dobili rezultatom 31:18.  Najbolji u New Yorku bili su Rendle sa 30 i Barrett sa 23 poena.

Miami je bez mnogo muke slomio otpor Washingtona i rutinski slavio 121:100 u glavnom gradu SAD. Adebayo sa 21 poenom bio je najefikasniji igrač utakmice.