Boston izbacio prvake: Grant i Tatum “srušili” Buckse!

Košarka 16. maj 202200:17 0 komentara
Jeff Hanisch-USA TODAY Sports

Boston Celticsi pobijedili su Milwaukee Buckse 109:81 i tako ih onemogućili da odbrane prošlogodišnju titulu prvaka NBA lige.

Bolje su meč otvorili još uvijek aktuelni prvaci NBA lige, jer su u prvoj četvrtini imali +6 (20:26).  Ime Udoka je “probudio” svoju ekipu u drugih 12 minuta, tako da su Celticsi otišli na odmor sa pet poena prednosti (48:43).

Treći period Boston je zaigra još bolje pa su u jednom trenutku imali najveću prednost +16. U odlučujući kvartal Boston je ušao sa 15 poena viška. Prednost domaćina se nastavila uvećavati u zadnjoj četvrtini. Konačan rezultat na semaforu bio je na kraju 109:81.

Grant Williams bio je najefikasniji pojedinac kod Bostona sa 27 poena. Pridružio mu se Jayson Tatum sa 23 poena, 6 skokova i 8 asistencija. Double-double učinak ostvario je Marcus Smart sa 11 poena i 10 asistencija uz šest skokova. Brownu su falila dva skoka za double-double (19 poena i 8 skokova).

S druge strane Milwaukeeju nije pomogla i nestvarna partija Giannisa Antetokounmpa. Grk je imao double-double (25 poena, 20 skokova i 9 asistencija), ali ni to nije pomoglo Bucksima da izbjegnu težak poraz u majstorici.

Pratili su ga Brook Lopez sa double-doubleom 15 ubačaja i 10 skokova i Holiday sa 21 poenom i 8 asistencija.

U finalu Istoka igraće Boston i Miami, a u finalu Zapadne konferencije Golden State Warriorsi čekaju pobjednika duela Phoenix-Dallas. Majstorica se igra u noći sa nedjelje na ponedjeljak u 2:00 po srednjoevropskom vremenu u Arizoni.