Budući Zmaj u dresu Detroita odigrao najbolju utakmicu NBA karijere

Košarka 27. dec 202107:06 > 07:40 0 komentara
Daniel Dunn-USA TODAY Sports

Detroit je poražen od San Antonia 144-109, a Luka Garza odigrao je najbolju utakmicu NBA karijere u dresu Pistonsa. Ovo je bila tek druga utakmica Garze ove sezone u kojoj je dobio više od dvedeset minuta na parketu, a budući bh. reprezentativac odlično je iskoristio ukazanu priliku.

Garza je nedavno dobio državljanstvo Bosne i Hercegovine, te bi u narednim mjesecima mogao i službeno postati reprezentativac BiH. Budući Zmaj za nešto više od 20 minuta na parketu ubacio je 20 poena, uhvatio šest skokova i tome dodao dvije asistencije. Kod Pistonsi efikasniji na ovom meču bili su samo Diallo (28 poena) i Bey (23 poena). U pobjedničkoj ekipi najviše koševa postigao je Keldon Johnson 23.

Denver Nuggetsi pobijedili su LA Clipperse 103-100, a Nikoli Jokić falile su dvije asistencije za triple-double. Jokić je za 37 i po minuta upisao 26 poena, 22 skokova i 8 asistencija. Pratili su ga Barton sa 17 i Reed sa 15 ubačaja. Kod Clippersa Bledsoe je imao double-double sa 18 poena i 10 asistencija. Boston je dodao 18, a double-double upisao je i Ivica Zubac (17 poena i 11 skokova).

Zach LaVine (32 poena, 4 skokova i 5 asistencija) i DeMar DeRozan (24 poena, 3 skokova i 3 asistencije) predvodili su Chicago do dvadesete pobjede sezone protiv Indiane 113-105. Odličan u dresu Bullsa bio je i Crnogorac Nikola Vučević sa 16 poena i 15 skokova. Kod Pacersa Caris LeVert ubacio je 27 poena, a istakao se i Domantas Sabonis, Litvanac je ostvario double-double sa 14 poena i čak 16 skokova.

U ostalim mečevima Cleveland je bio ubjedljiv protiv Toronta sa 144-99, Memphis je na gostovanju kod Sacramenta pobijedio 127-102. Philadelphia je u Capital One Areni nanijela 16. poraz sezone Wahingtonu 117-96, a Oklahoma je ubilježila trijumf nad New Orelans Pelicansima 117-112 pred 15.000 navijača u PayCom Centru.