Cibona opet preokrenula minus od 20 poena, Gegić maestralan

Košarka 08. apr 202220:51 0 komentara
KK Cibona

Košarkaši Cibone savladali su u 5. kolu Play-offa hrvatske Premier lige ekipu Cedevite sa 79:68.

Bio je to meč sa dva potpuno različita poluvremena, prvim je dominirala Cedevita Junior, a drugim Cibona.

Okidač velike Cibonine serije bio je Argentinac Jose Vildosa, koji je pogodio dvije dalekometne trojke u posljednjem minutu treće četvrtine, a posljednju je dionicu otvorio košem uz dodatno slobodno bacanje.

Ovo je druga uzastopna utakmica u kojoj je Cibona uspjela da nadoknadi zaostatak od 20 ili više poena i da tako dođe do pobjede. U ponedjeljak je nadoknadila -21 protiv Splita za pobjedu nakon produžetka.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Roko Prkačin sa 16 koševa, dok je reprezentativac Bosne i Hercegovine Amar Gegić postigao 14 koševa.

U poraženom timu najefikasniji su bili Batinić i Bošnjak sa po 16 poena.

Cibona je lider na tabeli Premijer lige Hrvatske sa 48 osvojenih bodova i omjerom 21:6, Cedevita je četvrta sa omjerom 17:10.