Crvena zvezda trojkama razmontirala Igokeu

Košarka 05. feb 202318:17 0 komentara
ABA League j.t.d. / Dragana Stjepanović

Košarkaši Crvene zvezde ubjedljivo su pobijedili bh. predstavnika Igokeu u 18. kolu ABA lige rezultatom 104:71.

Crveno-bijeli su prvi u regionalnom takmičenju sa učinkom 16-1, dok je ekipa iz Aleksandrovca, na čijoj klupi od skoro sjedi bivši trener Zvezde Vladimir Jovanović, upisala osmi uzastopni poraz u ligi i sa skorom 5-12 je na diobi pretposljednjeg mjesta sa Mornarom.

Ekipa sa Malog Kalamegdana zabilježila je najubjedljiviji trijumf u sezoni. Prethodno su sa 29 poena razlike dobili čačanski Borac.

Beograđani su odlično počeli duel u dvorani “Aleksandar Nikolić“ i predvođeni raspoloženim Filipom Petruševim već nakon prve četvrtine imali su 16 poena prednosti (27:11). Mladi centar je u uvodnoj dionici zabilježio 10 poena.

Domaći su u posljednju četvrtinu ušli sa plus 40 (81:41), a ozbiljnom igrom do kraja meča zadržali su ogromnu prednost. Maksimalnih 100:59 bilo je u 37. minutu.

Crveno-bijeli su pogodili 19 trojki iz 30 pokušaja, a najefikasniji je bio Nemanja Nedović sa 20 poena (6/8 za tri) uz 4 asistencije. Campazzo je upisao 14 (2/3 za tri) uz 3 skoka i 5 asistencija za 18 minuta, Ognjen Dobrić 14 (4/6 za tri), Luca Vildoza 13 (3/3 za tri), Dalibor Ilić i Petrušev (3/4 za tri) po 12, a Ognjen Kuzmić 11. Kod gostiju su dvocifreni bili Nikola Tanasković sa 17 (8sk, 3as) i Bryant Crowford sa 11 poena.

Zvezda u sljedećem kolu gostuje Zadru, ekipi koja im je nanijela jedini poraz, a prije toga očekuje je i duel sa Maccabijem u Tel Avivu (četvrtak, 20:05, SK). Igokea će seriju neuspjeha pokušati da prekine u Baru.