Curry vratio Warriorse u život za 2:2 u velikom finalu

Košarka 11. jun 202209:55 0 komentara
Elsa/Pool Photo-USA TODAY Sports

Golden State Warriors su izjednačili na 2:2 u seriji na četiri pobjede svladavši sinoć u gostima sa 107:97 Boston Celticse, a do pobjede ih je vodio Stephen Curry sa 43 koša.

Curry, za kojeg nije bilo sigurno hoće li igrati zbog povrede stopala, imao je šut iz igre 14/26 od čega 7/14 za trice.

Nakon prve četvrtine u kojoj je zabio 12 koševa bilo je jasno da mu povreda neće pretjerano praviti probleme. Curry se povrijedio u trećoj utakmici kada je Bostonov Al Horford pao na njega.

Klay Thompson je dodao 18 koševa, a Andrew Wiggins 17 uz 16 skokova za Warriorse. Jordan Poole je ubacio 14 koševa za Golden State koji je utakmicu završio serijom 17:3 u zadnjih pet minuta.

Kod Bostona najbolji je bio Jayson Tatum sa 23 poena, 11 skokova, šest asistencija i tri bloka. Jaylen  Brown  je upisao 21 poen, Marcus Smart 18, a Derrick White 16, dok je Robert Williams III ugrabio 12 skokova za Boston.

Smart je zabio tricu za vodstvo Bostona 94:90 5:18 minuta prije kraja, ali su Warriorsi odgovorili s deset koševa zaredom. Wiggins je zabio koš, Thompson tricu i Curry još jedan koš za 97:94 3:49 minute do kraja.

Niti jedna ekipa nije zabila koša više od dvije minute prije nego je Curry zabio svoju sedmu tricu na utakmici manje od dvije minute prije kraja za vodstvo Warriorsa od šest razlike kojeg nisu ispustili.

Peta utakmica se igra u ponedjeljak u San Franciscu.