Denver slavio protiv Phoenixa, ponovo briljirao Nikola Jokić (VIDEO)

Košarka 10. maj 202307:17 0 komentara
Isaiah J. Downing-USA TODAY Sports

Košarkaši Denvera savladali su Phoenix kod kuće sa 118:102 i sada vode sa 3-2 u pobjedama u seriji druge runde play-offa Zapadne konferencije NBA lige.

Znatno bolje su Nuggetsi počeli meč, Sunsi su se brzo vratili, ali su domaći izvanrednom trećom dionicom prelomili meč, da bi početkom posljednjeg perioda stigli i do najvećih +24.

Nikola Jokića promašio je sedam od prvih devet šuteva iz igre, da bi u ključnom intervalu – od finiša druge do finiša treće četvrtine – vezao osam pogodaka i tako vodio svoj tim ka pobjedi.

Na kraju je Jokić ostvario svoj deseti play-off triple-double sa 29 poena (12-20 iz igre), 13 skokova i 12 asistencija.

Najbolju utakmicu u ovom play-offu imao je Bruce Brown sa 25 poena (7-11 iz igre, 9-10 penali, 5sk), naročito značajan u prvom poluvremenu bio je Michael Porter, koji je završio sa 19 poena (7-11 iz igre, 8sk), dok je Jamal Murray upisao također 19 poena (7-15 iz igre), uz 5 skokova i 6 asistencija.

Nuggetsi su mnogo bolje čuvali Devina Bookera, udvajali su ga ili fintirali udvajanja i na Durantu i na njemu. Sa aspekta efikasnosti, Booker je imao najslabiji meč u seriji – 28 poena, uz šut iz igre 8-19, pri tom je neke šuteve pogodio kada je meč već bio rešen, dok je Durant okončao meč sa 26 poena (10-24 iz igre), 11 skokova i 7 asistencija. Dvocifren je bio i Deandre Ayton sa 14 poena.

Šesta utakmica na programu je u četvrtak na petak od 4.00 po srednjoevropskom vremenu, u Phoenixu.