Dominacija Bosnian Beasta: Nurkić trojkama uništio Hornetse

Košarka 27. dec 202207:08 0 komentara
SAM FORENCICH / NBAE / Getty Images / Getty Images via AFP

Portland Trail Blazersi stigli su do 18. trijumfu sezone, pobjedom protiv Charlotte Hornetsa 124:113 u Moda centru.

Hornetsi su vodili poslije prve dionice 30:34 u dosta izjednačenoj utakmici. Druga četvrtina pripala je također gostima. Iako su vodili u jednom trenutku +14 (51:65), domaći su uspjeli otići na odmor sa 6 poena zaostataka (60:67).

Preokrenuli su košarkaši Chaunceyja Billupsa u trećem dijelu meča, pa su u odlučujućih 12 minuta ušli sa 6 poena viška (101:95). Pred kraj utakmice imali su maksimalnih +15 (121:106), što je bilo nedostižno za Hornetse.

Jusuf Nurkić i Geremi Grant postigli su kombinovano 60 poena.

Bosnian Best briljirao i za skoro 36 minuta provedenih na terenu ubacio 28 ubačaja, 15 skokova, 6 asistencija, dvije ukrade lopte i dvije blokade. Bio je Nurkić nevjerovatno šuterski raspoložen i pogodio čak 5 trojki iz 7 pokušaja, što mu je i rekord karijere.

Grant je bio najefikasniji uz 32 poena, 9 uhvaćenih lopti i 5 dodavanja.

Anfernee Simons upisao je 18 koševa, a Damian Lillard bio je na pragu double-double učinka sa 17 poena i 9 skokova.

LaMello Ball istakao se kao najraspoloženiji Igrač Charlotta sa 27 poena i po 7 skokova i asistencija.

P.J. Washington pridružio se sa 22 ubačaja.

Sastav iz Oregona sada je osmi na Zapadu sa omjerom 18 pobjeda i 16 poraza, a Hornetsi su pretposljednja ekipa Istočne konferencije sa omjerom 9-25.

I jedna i druga ekipa naredni meč igra protiv aktulenih prvaka Golden State Warriorsa. Prvo Charlotte 28. decembra, a onda i Portland 31.12. u 4 sata iza ponoći prema centralnoevropskom vremenu.