Džanan Musa ponovo predvodio Real do nove pobjede

Košarka 29. mar 202322:41 0 komentara
Real Madrid Basket

Bh. Košarkaš Džanan Musa ponovo je bio najbolji pojedinac Real Madrida i predvodio je Kraljeve do nove pobjede u Euroligi, ovaj put protiv turskog Fenerbahčea.

Madriđani su na kraju slavili rezultatom 90:75.

Gosti iz Turske vodili su samo u dva navrata, i to u prvoj četvrtini, dok je ostatak utakmice pripao Blancosima. Real Madrid je na odmor otišao sa pet poena prednosti, a Chus Mateo nije bio zadovoljan predstavom svojih igrača.

Real je u nastavku stisnuo papučicu za gas i odvojio se na dvocifrenu razliku, a najefikasniji igrač Blancosa bio je naš Džanan Musa koji je za 16 i po minuta na terenu ubacio 16 poena, uhvatio dva skoka i jednom asistirao. Pratio ga je Adam Hanga sa 11 poena i 7 asistencija.

Najbolji pojedinac u turskom timu bio je Hayes sa 17 poena i 5 skokova dok je Calathes imao 12 ubačaja, te po 6 skokova i asistencija.

Real je sada na diobi prvog mjesta Eurolige sa Olimpijakosom. Oba tima imaju 22 pobjede i 9 poraza, dok je Fener na petom mjestu sa omjerom 18:13.

U ostalim mečevima odigranim večeras Crvena Zvezda je savladala Valenciju 92:73, Olimpijakos je bio bolji od Lyona 81:55, a Žalgiris je savladao Monaco 79:70.