Euroliga: Efes uz dosta muke savladao Žalgiris

Košarka 01. feb 202320:44 0 komentara
REUTERS/Marko Djurica

Turski tim stigao do vrijednog trijumfa protiv Žalgirisa, direktnog konkurenta za plasman među osam najboljih – 80:70 (16:16, 22:12, 17:21, 25:21).

Efes nije imao mnogo izbora na domaćem terenu protiv Žalgirisa, pobjeda se podrazumijevala ukoliko turski tim želi da zadrži realne šanse za plasman u Top 8 Eurolige.

Posebno zbog činjenice da je u posljednja četiri meča ekipa koju sa klupe predvodi Dimitris Itudis ostvarila tek jedan trijumf, a gubila je na primjer i od Bayerna na domaćem terenu.

Litvanci su bili u egalu poslije prve četvrtine (16:16), ali su potom prilično pali u drugoj, do poluvremena Efes je obezbijedio dvocifrenu razliku (38:28).

Domaćin je uglavnom održavao razliku, a kad je pred kraj ponovo razlika bila dvocifrena, činilo se da će lako slaviti pobjedu (72:61). Do kraja meča je ostalo tri minuta i deset sekundi.

Žalgiris se ipak nije predavao, pa je tačno 84 sekunde prije kraja gost ponovo bio u igri (72:70). Ipak, za preokret Litvanci nisu imali snage, Larkin i Clyburn su postigli odlučujuće poene.

U Efesu najefikasniji su bili Clyburn sa 19, Danston sa 12, Micić sa 11 i Larkin sa deset poena. Na drugoj strani prednjačili su Brazdeikis sa 25 i Ulanovas sa 15 poena.