Embiid vs Jokić: Nuggetsi prokockali dobru šansu u Philadelphiji (VIDEO)

Košarka 28. jan 202323:41 0 komentara
JESSE D. GARRABRANT / NBAE / GETTY IMAGES / GETTY IMAGES VIA AFP

Denver Nuggetsi poraženi su u Philadelphiji od 76-ersa rezultatom 126:119, iako su imali lijepo vodstvo od čak 15 razlike na poluvremenu. Nikoli Jokiću su falila dva skoka i jedna asistencija za triple-double.

Sjajno je Denver započeo ovu utakmicu prije svega ofanzivno. Dali su Nuggetsi 73 poena za poluvrijeme i vodili su 15 razlike. Nikola Jokić je rutinski rješavao svoje duele sa Joelom Embiidom, ali se sve izmjenilo u trećem periodu.

Odmah je krenula serija Sixersa, a Denver je pogodio prvi koš iz igre tek nakon tri minuta igre. Philadelphija se tada već vratila na 77:73. Oporavio se Denver i do kraja četvrtine opet izgradio 15 poena viška, ali je i dozvolio seriju 12-0 za manje od dva minuta kojom se sasatva Doca Riversa još jednom vratio.

Jasno je bilo da na krilima podrške svojih navijača Philadelphija ima momentum i u posljednjoj četvrtini u kojoj je kontrolisala rezultat i na kraju je zasluženo slavila.

Nikola Jokić meč je završio sa 24 poena, 8 skokova i 9 asistencija. Pratili su ga Murray sa 22, Porter je dodao 20, a Gordon 18.

Joel Embiid uz double-double 47 poena i 18 skokova, te 5 asistencija bio je najbolji košarkaš tima iz Pennsylvanije. James Harden dodao je 17 ubačaja i 13 dodavanja.