Emir Sulejmanović trojkama predvodio Bilbao do pobjede protiv Valencije

Košarka 09. okt 202219:47 0 komentara
Surne Bilbao Basket

Surne Bilbao Basket pobijedio je Valenciju u 3. kolu španske ACB lige 71:65, a bh. reprezentativac Emir Sulejmanović pružio je jako dobru partiju.

Košarkaš Bosne i Hercegovine u dresu Bilbaa odigrao je 20 minuta i za to vrijeme ubacio je 12 poena i uhvatio 5 skokova. Sulejamanović je uzeo samo 5 šuteva za tri poena i pogodio četiri, te bio na 80% procenta šuta.

Emir je pogađao trice u ključnim momentima. U prvom poluvremenu nije dozvoljavao da se gosti odlijepe na osjetniju prednost. A jednu od ključnih trica za pobjedu pogodio je pri rezultatu 63:60, kada je odveo svojim tim još jednim šutem sa distance na +6.

Efikasniji od Sulejmanovića bio je samo Ludde Hakkanson. Šveđanin je ubacio 13 poena, uhvatio 4 skoka i podijelio 7 asistencija.

S druge strane u redovima Alexa Mumbrua najraspoloženiji košarkaš je bio Jasiel Rivero sa 17 ubačaja. Chris Jones dodao je sedam manje.

Sastav Jaume Ponsarnau je sada na omjeru 3:0, a Valencija je upisala prvi poraz i sada je na učinku dvije pobjede i poraz.