Euroleague: Crvena zvezda prokockala 20 poena prednosti protiv Monaca

Košarka 03. feb 202221:32 0 komentara

Košarkaši Crvene zvezde su doživjeli poraz na domaćem terenu u okviru 25. kola Eurolige – od ekipe Dejana Radonjića bolji je bio Monaco trenera Saše Obradovića rezultatom 91:80. Crveno-bijeli imaju za čim da žale, budući da su u prvom poluvremenu imali prednost od čak 20 poena.

Nakon ovog neuspjeha tim sa Malog Kalemegdana ima skor 8-14, a ovo im je bio šesti poraz u posljednjih sedam kola. Srpski šampion je četiri pobjede udaljen od osmog mjesta, koje donosi nastup u četvrtfinalnoj play-off seriji. Tim iz Kneževine sada je na polovičnih 12-12 i nastavlja bitku za mjesto koje vodi u doigravanje.

Crveno-bijeli su veoma dobro otvorili meč i krajem prve četvrtine prednost Radonjićevog tima počela je da raste i postala dvocifrena. U drugom kvartalu domaći dolaze do maksimalnih 45:25 i djeluje da su nadomak lake pobjede. Međutim, Monaco uspjeva da se stabilizuje do poluvremena i prepolovi razliku.

U drugom poluvremenu šut počinje mnogo bolje da služi Monaco, razigrao se i Moteijunas, a Zvezdina ofanziva potpuno staje. Dolazi do preokreta, a odličnom odbranom gosti uspjevaju da slome crveno-bijele sredinom posljednje dionice i izbjegnu neizvjestan finiš.

Najefikasniji u poraženom timu bio je Amerikanac Austin Holins sa 19 poena (7/10 iz igre), a pratio ga je Nikola Ivanović sa 15 poena (5/8 iz igre, 4/5 penali) – crnogorski plejmejker imao je i 4 skoka i 3 asistencije. Ognjen Dobrić ubacio je 13 poena, ali uz šut iz igre od tek 4/13, a po 7 poena dodali su Branko LazićNikola Kalinić i Ognjen Kuzmić.

Kod pobjednika se istakao litvanski centar Donatas Moteijunas sa 20 poena (6/10 iz igre, 5/7 penali) i 6 skokova. Dwayne Bacon imao je 17 poena (8/14 iz igre), a Mike James 10 poena (4/7 iz igre) i 6 asistencija. Alpha Diallo je upisao 9 poena i 7 skokova, a po 8 su ubacili Will Thomas, Yakuba Ouattara i srpski reprezentativac Danilo Anđušić.