Fenerbahče sjajan u Minhenu, španski okršaj Baskoniji

Košarka 06. okt 202223:42 0 komentara
Fenerbahce Beko

Fenerbahče je slavio na teškom gostovanju na startu novog izdanja Eurolige, protiv Bayerna u u Minhenu - 74:62 (21:19, 19:15, 19:12, 15:16).

VEZANE VIJESTI:

Od starta meča Fenerbahče je kontrolisao dešavanja na parketu dvorane “Audi dom”. Dvojke Calathesa i Wilbekina, te trojka Hiyesa, sjajno je turski tim otvorio utakmicu (7:0). Nedugo zatim, izabranici Dimitrisa Itudisa poslije pet vezanih poena Pierrea imali su i prvu dvocifrenu prednost (17:6).

Ipak, u posljednja dva minuta Bavarci su gotovo istopili prednost Fenerbahčea, zaključno sa trojkom Waldena prišli su na samo dva poena minusa (21:19). I start drugog kvartala bio je sličan prvom, Turci su vezali šest poena i ponovo su se “odlijepili” (27:19).

Razlika je rasla sve do “plus 13”, posle trojke Gudurića (36:23), u 15. minutu. Bayern je ponovo u finišu spustio razliku, zaključno sa trojkom Huntera uz zvuk sirene za odlazak na odmor (40:34). U čotavoj trećoj četvrtini Fenerbahče je uglavnom držao prednost, koja je poslije poena Pierrea ponovo bila dvocifrena, a kad je na devet minuta prije kraja u kontri lako “položio” Gudurić razlika je bila gotovo nedostižna (63:46).

Ispostavilo se da je tada utakmica i definitivno prelomljena, Bayern više nije imao snage za povratak protiv izuzetno raspoloženog i očigledno vrlo spremnog rivala, koji je na startu Eurolige ostvario vrlo važan brejk.

U pobjedničkom timu odlični su bili Jekiri sa 15 poena i šest skokova, Calathes sa 12, Hayes sa 11, kao i Marko Gudurić sa šest poena, jednim skokom i četiri asistencije. Na drugoj strani, prednjačio je Hunter sa 18 poena, dok su Ognjen Jaramaz i Vladimir Lučić ubacili tek po dva poena.

U ValensValenciji iji je viđen okršaj dva španska tima, u kojem je Baskonija iznenadila domaćina – 81:71 (19:21, 20.12, 20:23, 22:15). U pobjedničkom timu su blistali momci sa Baltika, Estonac Kotsar ubacio je 21 poen, uz devet skokova, a Litvanac Giedraitis imao je učinak od 16 poena i sedam skokova.

Trijumf na strani slavila je i milanska Olimpija, koja je u Villeurbanneu bila bolja od Asvela – 69:62 (14:23, 27:21, 15:10, 13:8). Francuzi su odigrali savršenu prvu četvrtinu, ali je potom uslijedio preokret, a do definitivne pobjede gosti su došli uz fantastičnu odbranu u posljednjem kvartalu, kad su primili samo osam poena.

Maccabi je u Tel Avivu uspio slavili protiv Žalgirisa 84:83, poslije drame i poništenih poena litvanskom timu sa zvukom sirene.