Fenomenalni Džanan Musa utišao beogradske navijače protiv Crvene zvezde

Košarka 10. jan 202320:49 2 komentara
Real Madrid Basket

Košarkaši Real Madrida upisali su dvanaestu pobjedu u euroligaškoj sezoni, na teškom gostovanju protiv Crvene zvezde 79:59 u Beogradu. Dvojac Džanan Musa i Walter Tavares bili su najzaslužniji za pobjedu Madriđana.

Kraljevski klub počeo je dobro utakmicu u dvorani Aleksandar Nikolić, napravili su seriju 7:0 i poveli 12:5. Držala se dobro Ivanovićeva ekipa na pristojnom minusu tokom prve dionice, ali su izabranici Chusa Matea otišli na devet poena viška u drugu četvrtinu (16:25).

Startom druge četvrtine Real pravi seriju 6:0 i odlazi do tada na najveću prednost +14 (17:31). Sličan scenarij kao u prvoj četvrtini, Zvezda se ponovo vratila i otišla na odmor sa samo četiri poena minusa (34:38).

Crvena zvezda odlično je krenula u treću četvrtinu i serijom 6:0 došla do prvog vodstva na meču (40:38). Skoro četiri minuta Real je bio bez poena u trećoj četvrtini, a onda je Cornelie prekinuo seriju Zvezde 8:0, trojkom i smanjio na -1 (42:41).

Djelovalo je da Zvezda dolazi do svog momentuma i da može da se odlijepi na dvocifrenu prednost, ali serija Madriđana 5:0 vratila je stvari na početak (47:47).

Uslijedila je pred kraj treće dionice serija 10:0 Real Madrida, pa su tako košarkaši španskog velikana otišli u odlučujućih 10 minuta sa prednošću od 6 poena (51:57).

Četvrtina broj četiri nije dobro počela za domaćina. Španski sastav pravi seriju 9:0 i odlazi na velikih +15 (51:66). Otišli su desetorostruki evropski prvaci na najveću prednost polovinom četvrte četvrtine +18 (51:69).

Konačan rezultat glasio je 79:59 za Real Madrid.

Džanan Musa odigrao je odličnu utakmicu, pogađavši u ključnim mečevima, kada su košarkaši Duška Ivanovića mogli prelomiti meč u svoju korist. Košarkaš reprezentacije Bosne i Hercegovine na kraju je bio i najbolji pojedinac cijelog susreta.

Bh. reprezentativac postigao je 19 poena (4/7 za dva poena, 2/5 za tri i 5/6 slobodna bacanja) za 28 minuta na parketu. Poenterskoj partiji dodao je i 6 skokova.

Pored Bišćanina, najzaslužniji za trijumf “Kraljevskog kluba” bio je Walter Tavares sa double-double učinkom 17 poena i 12 skokova. Petr Cornelie bio je dvocifren sa 21 ubačaja.

S druge strane, Filip Petrušev i Nemanja Nedović bili su najraspoloženiji kod ekipe iz Srbije. Nedović je ubacio 18 od čega četiri trojke, Petrušev dodao 17, a Dobrić 11 koševa.

Real je novom pobjedom preuzeli lidersku poziciju tabele Eurolige sa omjerom 12-6, a Crvena zvezda je deseta sa bilansom 9-9.