Finale Istoka NBA: Boston spasio i drugu meč loptu

Košarka 26. maj 202309:14 0 komentara
Winslow Townson-USA TODAY Sports

Miami Heat nije uspio da se plasira u finale NBA-ja, jer je Boston slavio u petoj utakmici i smanjio na 3-2...

Nakon početnih 0-3 Celticsi su uzvratili dvjema uvjerljivim pobjedama i zadržali nadu u historijski preokret protiv Miamija. Prvo su slavili 116:99, a onda 110:97 u svom TD Gardenu.

Boston je izvrsno otvorio susret i već početkom druge četvrtine imao gotovo dvostruko poena više (38:20), a netom prije poluvremena poveo je 61:41. Heat se nikako nije uspijevao vratiti te je Boston u posljednjoj četvrtini odjurio na rekordnih 96:72 prije nego što je u finišu gost samo ublažio poraz.

Celticsi su imali puno više raspoloženih igrača pa su tako čak četvorica njihovih igrača završila s 20+ poena. White je bio najefikasniji s 24, Smart je dodao 23, a Tatum i Brown po 21, s tim da je Tatum imao 11 asistencija i osam skokova.

Kod Heata, koji je uoči utakmice ostao bez ozlijeđenog Gabea Vincenta, glavni igrač Jimmy Butler ostao je na skromnih 14 poena. Najefikasniji bio je Robinson s 18.

Šesta utakmica igra se u noći sa subote na nedjelju po hrvatskom vremenu.