Garza bolji od Nurkića u duelu Minnesote i Portlanda

Košarka 05. jan 202307:55 0 komentara
Brace Hemmelgarn-USA TODAY Sports

Protekle noći odigrano je nekoliko veoma uzbudljivih mečeva u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta NBA. Kada je u pitanju Bosna i Hercegovina oči su bile svakako usmjerene na duel Minnesote i Portlanda gdje su snage odmjerili Jusuf Nurkić i Luka Garza.

Na kraju je Minnesota upisala vrijednu pobjedu rezultatom 113:106, a Garza je u pobjedničkom timu odigrao skoro 13 minuta, te postigao 14 poena i 2 skoka.

Najefikasniji bio je Anthony Edwards sa 32 ubačena poena, a pratio ga je Gobert sa 17 poena i 12 skokova.

S druge strane Nurkić je na terenu proveo nešto više od 25 minuta, a postigao je 10 koševa, 8 skokova i 3 asistencije.

Najfikasniji u timu Portlanda bio je Lillard sa 27, te Grant sa 26 koševa.

Lakersi slavili protiv Miamija

Vrijednu pobjedu upisali su i košarkaši Los Angeles Lakersa koji su bili bolji od Miami Heata sa 112:109.

Tim iz LA-a do pobjede je vodio Dennis Schroder sa 32 ubačena poena, a pratio ga je Thomas Bryant sa 21 ubačenim poenom, isto koliko je postigao i Russel Westbrook.

U timu Heata istakao se Bam Adebayo sa double-double učinkom od 30 poena i 13 skokova, a pratio ga je Jimmy Butler sa 27 ubačenih koševa.

Odlična partija Bojana Bogdanovića

Detroit Pistonsi srušili su aktuelne prvake Golden State Warriorse, a do pobjede ih je vodio hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović sa 29 ubačenih poena. Pratio ga je Jalen Duren sa 18 koševa i 11 skokova, te Saddiq Bey sa 17 poena.

U timu Golden Statea istakao se Klay Thompson sa 30 koševa, a pratio ga je Pool sa 24, te Jerome sa 18 koševa.

Giannis izjednačio rekord

Giannis Antetokounmpo ubacio je 30 poena, imao 21 skok i deset asistencija u svom drugom triple-double učinku ove sezone i 31. u karijeri u pobjedi svojih Milwaukee Bucksa nad Raptorsima 104:101.

Izjednačio je i NBA rekord star 51 godinu, naime postao je prvi od 1972. godine i Kareema Abdul-Jabbara s 200+ koševa, 80+ skokova i 30+ asistencija u razmaku od pet utakmica.