Gegić i Halilović porazima debitovali u novim klubovima francuske lige

Košarka 24. sep 202222:13 0 komentara
Paris Basketball

Amar Gegić i Miralem Halilović porazima su debitovali u francuskoj NLB ligi igrajući prve zvanične mečeve za svoje nove klubove.

Odmah u prvom kolu je Gegić morao prolaziti kroz dramu produžetaka sa svojim Parizom na gostovanju kod JL Bourga. Parižani su prvo poluvrijeme odigrali sjajno, a nakon prvih 20 minuta su imali 14 koševa prednosti, ali se Bourg u drugom poluvremenu uspio u potpunosti vratiti u utakmicu. Naročito je četvrta četvrtina bila uspješna za Bourg, koji je tu dionicu riješio u svoju korist sa +12 poena.

U produžetku su domaći bili za nijansu bolji tim i na kraju slavili.

Paris Basketball za koji nastupa Gegić savladan je na gostovanju kod JL Bourga sa 102:99, a naš reprezentativac imao je solidan učinak od 10 poena, 3 skoka i 2 asistencije.

Miralem Halilović je sa svojim Nanterreom poražen od veceprvaka Francuske, Monaca rezultatom 78:75.

Iako je Nanterre imao prednost dobrim dijelom meča, u posljednjoj četvrtini Monaco je uspio zbiti redove i riješiti meč u svoju korist nakon izuzetno neizvjesne završnice.

Kapiten košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine upisao je solidan učinak sa 10 poena, 4 skoka i 2 asistencije. Nažalost to nije bilo dovoljno da sa svojim novim klubom u novu sezonu zakorači sa pobjedom.