Gegić solidan u porazu Parisa od Gran Canarije u Eurocupu

Košarka 01. feb 202322:53 0 komentara
euroleaguebaskteball.net

Košarkaši gran Canarije savladali su Parisa rezultatom 118:99 u 13. kolu košarkaškog Eurocupa.

Paris je uspio držati ritam Španaca samo u početku ali gotovo nevjerovatno je da ni u jednom trenutku meča nisu prešli u vodstvo.

Gran Canaria je krajem prve četvrtine stvorila dvocifrenu prednost, koja je u nastavku utakmice samo rasla, a nekoliko puta je iznosila i 29 poena.

Najbolji pojedinac susreta bio je Turčin Mutaf, koji je meč završio sa 22 poena, dok je Balcerowski imao dva poena manje. Kod Pariza Simms je bio najefikasniji sa 22 poena i 4 skoka, a ni 19 poena Wallacea, niti 17, koliko je postigao Roll, nije bilo dovoljno da se izbjegne težak poraz.

Bh. reprezentativac Amar Gegić pružio je solidnu partiju, ubacivši 14 poena i uhvativši 3 skoka.

Gran Canaria je Lider Eurocupa nakon 13 odigranih susreta sa omjerom 11:2, dok Paris sada ima 8 pobjeda i 5 poraza.