Gegić vodio Paris do pobjede, Alibegović dobar u porazu Cedevita Olimpije

Košarka 30. nov 202223:25 0 komentara
Cedevita Olimpija

Košarkaši Parisa savladali su Hamburg 87:84 u 6. kolu Eurocupa i ostvarili četvrtu pobjedu na krilima bh. reprezentativca Amara Gegića.

Popularni Gegatron odigrao je 29 minuta i ubacio 18 poena (6/7 šut za dva, 1/3 za tri i 3/3 slobodna bacanja). Košarkaš rođen u Sarajevu uhvatio je 4 skoka i podijelio 7 asistencija, te ponio epitet najboljeg košarkaša francuskog tima i generalno utakmice.

Našem Gegiću su se pridružili Kyle Allman sa 18 poena i Ismael Kamagate sa 12 poena i čak 20 skokova. Begrain je dodao 13.

Childs je kod gostiju ubacio 19, a McCollum i Samara kod njemačkog tima imali su po 14 ubačaja.

Paris sada zauzima poziciju broj 5 sa omjerom 4-2, a Hamburg ima 2-4 na osmom mjestu.

Amar Alibegović odigrao je odličnu partiju u redovima Cedevita Olimpije ubacivši 19 poena, dodavši 4 skoka i jednu asistenciju za 25 minuta, ali njegeova ekipa je izgubila od Lietbakebelisa 104:98.

U ostalim mečevima Bursa je trijumfovala protiv Cluja 95:80. Bh. reprezentativci imali su solidne učinke kod rumunskog predstavnika. Nemanja Gordić ubacio je 13 poena i 7 asistencija. Andrija Stipanović pridružio se sa 8 ubačaja, 4 skoka i 6 asistencija.

U ostalim utakmica grupe A i B postignuti su sljedeći rezultati: Promtey 105:106 Ulm, Trento 75:72 Gran Canaria i London 97:80 Slask.