Halilović sjajan u novoj pobjedi Nanterrea u LNB-u

Košarka 15. okt 202222:43 0 komentara
Nanterre 92

Košarkaši Nanterrea 92 upisali su novu pobjedu u francuskom košarkaškom prvenstvu i sa 85:81 savladali Roanne.

Iako nije bio najefikasniji pojedinac susreta, kapiten košarkaške reprezentacije BiH Miralem Halilović bio je igrač utakmice, postigavši 17 poena, uz sedam skokova i 8 asistencija za 30 minuta provedenih na parketu.

Nanterre je slabije od protivnika ušao u meč i na kraju prve dionice imali su minus od pet poena, ali su u drugom poluvremenu pronašli način da se vrate u utakmicu i naprave preokret.

Uz Halilovića, u pobjedničkom timu 17 poena je imao Keith Hornsby, dok je Benjamin Sene dodao 13, uz 4 asistencije. Kod poraženog tima najraspoloženiji je bio Ronald March, koji je imao 23 poena i 4 skoka. Uz njega je dobru partiju odigrao Foster sa 16 poena, dok je Moody skupio 13 ubačaja.

Nanterre je sada sedmi na tabeli sa omjerom 3:2, dok je Roanne na omjeru 1:3.