Heat poveo u finalu Istoka: Butler nastavlja da hara!

Košarka 18. maj 202207:28 > 07:30 0 komentara
Jasen Vinlove-USA TODAY Sports

Košarkaši Miami Heata pobijedili su Boston Celticse kod kuće sa 118:107 i poveli su sa 1-0 u finalnoj seriji play-offa istočne konferencije NBA lige.

Celticsi su bili oslabljeni neigranjem Marcusa Smarta i Ala Horforda, ali su uprkos tome vodili i sa +13 tokom prvog poluvremena, dok su na veliki odmor otišli sa osam poena prednosti.

Međutim, uslijedila je furiozna treća četvrtina Spolstrinog tima, koju je domaći tim dobio sa čak 39:14 i tako riješio pitanje pobjednika. Blistao je, kao i mnogo puta tokom ovog play-offa, Jimmy Butler, koji je ubacio 41 poen (12-19 iz igre, 17-18 penali), od toga 27 u drugom poluvremenu, uz 9 skokova, 5 asistencija i 4 ukradene lopte.

„Nastavio sam da igram košarku na pravi način – šutirao kad sam otvoren, napadao koš i tražio otvorene saigrače. Bio je ovo timski trud“, rekao je Butler.

Osim njega, kod Heata su se istakli Tyler Herro sa 18 poena (7-15 iz igre), 8 skokova i 3 asistencije, Gabe Vincent sa 17 poena (5-10 iz igre, 2sk, 3ast), Max Štrus dao je 11, a Bam Adebayo 10 poena (3-4 iz igre, 4sk, 4 bl).

Za Celticse je najefikasniji bio Jayson Tatum sa 29 poena (10-21 iz igre), 8 skokova, 6 asistencija, 4 ukradene lopte, ali i 7 izgubljenih, dok je Jaylen Brown dodao 24 poena (7-17 iz igre), 10 skokova i 3 asistencije. Payton Pritchard  dao je 18 poena (6-16 iz igre), baš koliko i Robert Williams (6-8 iz igre, 9sk).

„Dobili smo tri četvrtine, ali očigledno je koja četvrtina najviše upada u oči. Nisu uradili ništa različito, samo su nametnuli svoju volju na terenu“, kaže trener Celticsa Ime Udoka.

Druga utakmica igra se takođe u Miamiju, u četvrtak na petak od 2.30 po srednjoevropskom vremenu.