Iznenađenje na Gripama, Splitu šokantna pobjeda

Košarka 05. jan 202319:13 0 komentara
KK Budućnost Voli

Košarkaši Splita na Gripama su ostvarili veliku, vrijednu pobjedu protiv Budućnosti u 14. kolu ABA Lige.

Iako su igrali protiv sudionika Eurokupa i višestruko skupljeg suparnika, košarkaši Splita svladali su na svom parketu Budućnost 87:85 košem Lewisa Sullivana pred kraj i došli do važne pobjede u misiji ostanka u elitnom regionalnom društvu.

Ovim trijumfom Split ide na omjer 5-9 i čvrsto je u sredini poretka, dok je Budućnost pala na 9-5.

Split je jako dobro otvorio utakmicu i početkom druge četvrtine vodio 33:23, no serijom 18:4 Budućnost je na veliki odmor otišla s prednošću 41:37.

Početkom nastavka gosti su imali i osam razlke, da bi se Split tricama Kalajžića i Mavre vratio u potpuni egal na 50:50. U uvodu zadnje četvrtine ponovno se Budućnost odlijepila (67:72), no borbeni Splićani nošeni Amerikancima Nelsonom i Sullivanom okrenuli su na 79:76.

Sullivan je pogodio za 83:80 tridesetak sekundi do kraja, imao je Split i napad nakon toga, no Mavra je izgubio loptu. Na drugoj je strani Bell-Haynespoložio za 83:82, a onda je Shorter ostao miran s linije bacanja za 85:82.

Nije moglo bez drame. Green je stavio tricu za poravnanje, no ostalo je dovoljno vremena za Split koji je u završnom napadu stigao do pobjede prodorom i polaganjem Sullivana na nešto više od sekunde do isteka vremena.

Kod Budućnosti su nastup upisala tri reprezentativca BiH. Najefikasniji od njih je bio Aleksandar Lazić sa 15 poena za 27 minuta, dok su Edin Atić i Kenan Kamenjaš na parketu proveli po jednu minutu bez učinka.