Jokić caruje i finalnom serijom: Denver poveo! (VIDEO)

Košarka 02. jun 202307:23 0 komentara
Isaiah J. Downing-USA TODAY Sports

Košarkaši Denver Nuggetsa poveli su sa 1-0 u pobjedama u finalnoj seriji NBA plej-ofa. Izabranici Michaela Malonea su u noći između četvrtka i petka po srednjoevropskom vremenu prilično ubjedljivo savladali Miami Heat rezultatom 104:93. Kao i mnogo puta dosad, najbolji igrač na parketu „Ball arene“ bio je Nikola Jokić, koji je ponovo zabilježio triple-double.

Somborac je utakmicu završio sa 27 poena (8/12 iz igre, 10/12 slobodna bacanja), 10 skokova, 14 asistencija, po 1 ukradenom loptom i blokadom i dvije izgubljene lopte za nešto više od 40 minuta u igri.

Tim iz Kolorada je do pobede došlo relativno lako – Denver je do kraja prve četvrtine stigao do prednosti od devet poena, a ona je do kraja poluvremena postala dvocifrena. Krajem trećeg perioda razlika je narasla preko 20 poena i Denver je u posljednjem kvartalu mogao da priušti opuštanje, a gosti sa Foride su smanjili konačnu razliku.

Veliku podršku je, kao i tokom čitavog doigravanja, Jokić imao u kanadskom beku Jamalu Murrayju, koji je postigao 26 poena (11/22 iz igre), a imao je i 6 skokova i 10 asistencija. Aaron Gordon je ubacio 16 poena (7/10 iz igre) i imao 6 skokova, a Michael Porter junior imao je 14 poena (5/16 iz igre).

U ekipi Erika Spolestre najefikasniji bio je centar Bam Adebayo sa 26 poena (13/25 iz igre), 13 skokova i 5 asistencija. Gabe Vincent dodao je 19 poena (7/14 iz igre), a Haywood Highsmith ubacio je 18 poena (7/10 iz igre). Jimmy Butler imao je 13 (6/14 iz igre). Katastrofalno šutersko veče imao je Max Strus – meč je završio sa 0 poena (0/10 iz igre).

Druga utakmica serije na programu je u noći između nedjelje i ponedeljka u dva sata po srednjoevropskom vremenu, a meč će takođe biti odigran u Denveru.

Bila je to sedma pobjeda u nizu za tim iz Kolorada, budući da su Nuggetsi u polufinalu Zapada slavili protiv Phoenixa u posljednje dvije utakmice serije, a u finalu konferencije su sa 4-0 „počistili“ Los Angeles Lejkerse. Denver nastavlja sa savšenim igrama na domaćem parketu u tekućem doigravanju – nisu nijednom poraženi na svom terenu. Takođe, bila je ovo prva utakmica NBA finala u historiji Denver Nuggetsa.

Miami je do okršaja u plej-ofu pobijedio u svakoj od prvih utakmica serije, a svaki od ta tri meča su igrali u gostima, budući da su do plej-ofa stigli kroz plej-in.

Prošlogodišnji šampioni su Golden State Warriorsi, koji su u velikom finalu 2022. godine savladali Boston Celticse.