Košarkašice BiH doživjele novi debakl, ovaj put od Južne Koreje

Košarka 24. sep 202211:53 1 komentar
FIBA

Košarkašice reprezentacije Bosne i Hercegovine doživjele su novi težak poraz na Svjetskom prvenstvu u Australiji. Ovaj put su od Zmajica bile bolje Južnokorejke rezultatom 99:66.

Osim na samom početku meča, kada je BiH imala prednost od 9:0, Korejke su dominirale od prve do posljednje četvrtine, a prva dionica završena je rezultatom 25:20 za Južnu Koreju.

U nastavku utakmice, Korejke su održavale prednost, a Leeseul Kang je do kraja prvog poluvremena postigla 22 poena i bila nerješiva Enigma za izabranice Gorana Loje.

Prednost do kraja meča je samo rasla, te je utakmica završena velikim porazom od 33 koša razlike.

Leeseul Kang je do kraja bila nezaustavljiva, te je utakmicu završila sa 37 poena, pet asistencija i osam skokova, dok je Hyjejin Park skupila 15 ubačaja i osam skokova. U našoj selekciji je Jonquel Jones bila najbolji pojedinac sa 21 poenom i devet skokova.

Bosna i Hercegovina se sada nalazi na posljednjem mjestu grupe A sa tri poraza iz tri meča, dok je Koreja treća sa omjerom 1-2.

Sljedeća partija koju će odigrati Zmajice igraju u noći sa nedjelje na ponedjeljak u 3:30h ujutro.