LeBron ima motivaciju: Uskoro ruši velikog Kareema Abdul-Jabbara

Košarka 17. jan 202307:54 0 komentara
Kirby Lee-USA TODAY Sports

Košarkaši Los Angeles Lakersa prekinuli su niz od tri uzastopna poraza i noćas u okviru NBA lige srušili Houston Rocketse rezultatom 140:132.

Lakerse je do pobjede vodio fenomenalni LeBron James koji je za skoro 36 minuta provedenih na terenu ubacio 46 poena, a tome je dodao 8 skokova i 9 asistencija.

LeBron je tako nastsavio trku za legendarnim Kareemom Abdul-Jabbarom i trenutno je na 38072 poena. Legendarni Jabbar je vodeći na vječnoj listi sa 28357 i Jamesu je preostalo da ubaci još 285 koševa kako bi se izjednačio, a ukoliko se u obzir uzme njegova sjajna forma ni to nije daleko.

Jamesu se pridružio Russel Westbrook sa 23 ubačena poena, Nunn je ubacio 15, dok je Gabriel meč završio sa 14 ubačenih koševa.

U timu Rocketsa istakao se Turčin Alperen Sengun sa double-double učinkom od 33 poena i 15 skokova, pratio ga je Jalen Green sa 23 ubačena poena, dok je Eric Gordon meč završio sa 19 koševa.

Lakersi su nakon ove pobjede 13. na tabeli Zapadne konferencije sa omjerom 20:24. Rocketsi su s druge strane upisali i 11. uzastopni poraz i posljednjeplasirani su na tabeli Zapada sa omjerom 10:34.

Garza upisao deset minuta protiv Utah Jazza

Minnesota je poražena u sjajnom meču od Utah Jazza rezultatom 125:126, a bh. reprezentativac Luka Garza ubilježio je deset minuta na terenu za Timberwolvese. Za to vrijeme ubacio je 3 poena, 4 skoka i 1 asistenciju.

Najefikasniji u timu Jazza bio je Clarkson sa 21, Keisser je ubacio 20 poena, a tome dodao i 21 skok, dok je Sexton ubacio 19 koševa. U timu Minnesote istakao se Anthony Edwards sa 29 koševa, D'Angelo Russel je ubacio 21, dok je Nowwel utakmicu završio sa 16 koševa.