Memphis Grizzliesi demolirali Warriorse i bez pomoći Moranta

Košarka 12. maj 202211:13 0 komentara
Joe Rondone-USA TODAY Sports

Memphis Grizzliesi su i dalje u play-offu. Tim iz Tennesseeja savladao je Golden State u petom meču 134:95 i smanjio skor na 3:2 u polufinalu Zapadne konferencije u NBA ligi.

Iako lišeni usluga najboljeg igrača Ja Moranta, Grizliji su od početka meča nametnuli svoj tempo. Napadački su potpuno uništili Golden State. Već poslije prve dionice su imali plus deset, a kada je poluvrijeme okončano 77:50, bilo je jasno da se serija vraća u San Francisco.

U trećoj četvrtini razlika je u jednom trenutku bila nevjerovatnih plus 55 (119:64). U posljednjih 12 minuta rezervisti Golden Statea su uspjeli da svedu razliku na „pristojnih“ 39 poena minusa.

U pobjedničkom timu Bane, Jackson i Jones su ubacili svi po 21 poena, a dvocifreni su bili i Brooks (12), Clarke(11), Williams (11) i Melton (10).

Klay Thompson je bio najefikasniji u redovima Golden State sa 19 poena, Kaminga je dodao 17, dok je prva zvezda ekipe Steph Curry stao na 14. Nemanja Bjelica je odigrao skoro 20 minuta, a srpski as je upisao pet poena, tri skoka i dvije asistencije.

Peti meč igraće se u San Franciscu u noći između petka i subote u četiri sata.