Miami u Finalu, Celticsi “izgorjeli” na domaćem parketu

Košarka 30. maj 202306:48 0 komentara
Winslow Townson-USA TODAY Sports

Košarkaši Miami Heata plasirali su se u finale NBA lige nakon što su u sedmoj, odlučujućoj utakmici savladali Boston Celticse rezultatom 103:84.

Miami je bolje ušao u utakmicu, kontrolisao situaciju u napadu i odbrani, a u ključnim momentima pogađao, a taj trend se nastavio gotovo cijelim tokom meča, sa izuzetkom treće četvrtine, kada je Boston bio bolji za pola koša (22:15, 30:26, 24:25, 27:18).

Celticsi nisu iskoristili veliki broj otvorenih šuteva, a ostalo je odradila izuzetna odbrana Miamija za, na kraju, više nego zaslužen prolazak u NBA finale.

Najbolji košarkaš na terenu bio je Jimmy Butler sa 28 poena, 7 skokova i 6 asistencija, a pratio ga je Martin sa 26, uz 10 skokova i 3 asistencije.

Jalen Brown je bio najbolji kod domaćih sa 19 ubačaja, 8 skokova i 5 asistencija, White je dodao 18, a podbacio je Jayson Tatum, koji je utakmicu završio sa 14 poena i 11 asistencija.

Miami Heat sada ide na megdan Denver Nuggetsima, koji su poodavno obezbijedili finale. Prvi meč finala igrat će se 2. juna u Denveru u 2 sata i 30 minuta po srednjeevropskom vremenu.