Mostarac Bojan Bogdanović na tri koša do historijskog rekorda u NBA ligi

Košarka 31. dec 202215:35 0 komentara
David Banks-USA TODAY Sports

Bojan Bogdanović mogao već sinoć postati najbolji hrvatski strijelac u historiji NBA lige.

Bojan Bogdanović je ubacio 20 poena uz šest asistencija u porazu Detroit Pistonsa 132-118 na gostovanju kod Chicago Bullsa.

Pistonsi su bili u igri za pobjedu u Chicagu do zadnjih 4:23 minuta, kad je Sadiq Bey pogodio tricu za 115-115. Međutim, do kraja dvoboja gosti su postigli samo tri, a Bullsi 17 koševa pa je domaća momčad došla 16. ovosezonske pobjede (16-19), a Detroit doživio 29. poraz (9-29).

Jokić opet u historiji i opet uz Wilta Chamberlaina

Bojan Bogdanović je na ovoj utakmici mogao postati najbolji hrvatski strijelac u historiji NBA lige, ali su mu za to trebala 24 koša. Kad je ostalo 5:32 minute do kraja Bojan je položio za 110:110 i došao do 20 koševa. Do kraja utakmice je promašio dva šuta iz igre i oba slobodna bacanja pa je ostao tri poena od izjednačenja s Tonijem Kukočem koji je u 846 utakmica u osnovnom dijelu NBA sezone ubacio 9810 koševa. Bogdanoviću je za 9807 poena trebalo 640 utakmica i nema sumnje da će već na sljedećoj prestići velikog Tonija Kukoča te postati najbolji hrvatski strijelac u historiji NBA lige.

To će se vjerojatno dogoditi već na Staru godinu, kad će Pistonsi gostovati u Minneapolisu.

Osim Bogdanovića kod Pistonsa su vrlo dobri bili Jaden Ivey sa 22 poena i šest asistencija te Alec Burks sa 19 poena.

Prvo ime susreta u United Centeru bio je domaći šuter Zach LaVine koji je postigao svoj ovosezonski rekord sa 43 poena. DeMar DeRozan je ubacio 22, a Nikola Vučević 19 za Bullse.