Musa solidan u visokoj pobjedi Reala nad Virtusom

Košarka 24. mar 202321:44 0 komentara
Real Madrid Basket

Košarkaši Real Madrida savladali su Virtus u bologni rezultatom 96:79 i upisali novu pobjedu u euroligaškom takmičenju.

Gosti su krenuli furiozno i na samom startu meča stvorili prednost koja je do poluvremena u više navrata iznosila sedamnaest poena. Samo su pred kraj prvog dijela utakmice domaći uspjeli da se približe na sedam poena zaostatka, ali Madriđani nisu dozvolili iznenađenja.

U drugoj dionici prednost su održavali na dvocifrenoj razlici, a u posljednjoj četvrtini je ona iznosila i preko dvadeset poena.

Na kraju su Blancosi zasluženo slavili, a bh. košarkaš Džanan Musa pružio je solidnu partiju. On je za 15 minuta provedenih na parketu ubacio 8 poena, skupio 4 skoka i jednom asistirao. Najefikasniji igrač utakmice bio je hrvatski košarkaš Mario Hezonja sa 26 poena i 2 skoka, a pratio ga je Yabusele sa 24 ubačaja, uz 6 skokova i 3 asistencije. Najbolji kod Virtusa bio je Ojeleye sa 18 poena.

Real je ostao na drugom mjestu tabele Eurolige sa 21 pobjedom i 9 poraza, dok je Virtus 13. sa 13 pobjeda i 17 poraza.