NBA: 50 poena Stepha Curryja, blistao i mladi košarkaš iz Srbije (VIDEO)

Košarka 17. nov 202208:09 0 komentara
Mark J. Rebilas-USA TODAY Sports

Deset mečeva na parketima NBA lige u noći sa srijede na petak. Kolo je obilježio košarkaš akutelnih prvaka Golden State Warriorsa ubacivši ni manje ni više nego 50 poena.

Ratnici su poraženi u Arizoni od Phoenix Sunsa 130:119, a Curry je za 36 minuta ubacio 50 poena (17/28 šut iz igre), pogodio je sedam trica, uhvatio 9 skokova i zabilježio 6 asistencija.

Thompson se zustavio na 19, Wiggins je dodao 14, a Looney 10 ubačaja.

Cameron Payne sa 29 i Devin Booker uz dva poena manje predvodili su sastav Montyja Williamsa do devete ovosezonske pobjede. Mikael Bridges dodao je 23 poena, Ayton 13, a Craig jedan poen manje.

Nema Nikole Jokića u timu, nema ni pobjede za Denver u NBA ligi. Nuggetsi su na domaćem terenu ispustili prednost protiv New York Knicksa i poraženi su 106:103.

U odsustvu MVP-ija zbog koronavirusa, najefikasniji u Denveru bili su Hyland i Murray sa 21 poenom, s tim što je Murray u posljednjoj sekundi promašio šut za izjednačenje. U redovima Knicksa su briljirali Randle sa 34 poena i 11 skokova, a samoj završnici je blistao Brunson, koji je meč okončao sa 21 poenom.

Luka Dončić nije igrao u porazu Dallas Mavericksa od Houston Rocketsa 92:101. Najefikasniji kod Mavericksa bili Su Hardaway sa 28 i Wodd uz 26 poena. Jalen Green kod Rocketsa imao je 17 poena, a njegov saigrač Kevin Porter završio je utakmicu na double-double učinku 17 poena i 11 skokova.

Nikola Jović, mladi košarkaš iz Srbije, konačno je dobio priliku kao starter i odigrao najbolji meč od dolaska u Sjedinjene Države. U porazu svog Miamija od Toronta 112:104, Jović je za 24 minuta upisao 13 poena, tri skoka i asistenciju.

Heatu je ovo bio prvi poraz poslije serije od tri pobjede. Sada su na skoru 7:8. U Torontu je blistao Anunoby sa 32 poena i deset skokova, dok se u ekipi sa Floride istakao Strus sa 20 poena i tri skoka.

Nikola Vučević odigrao je još jedan dobar meč i ostvario double-double 14 poena i 10 skokova u porazu njegovog Chicaga od New Orleansa 124:110.